depilconcept.sk

Trvalá epilácia prevratnou metódou SHR in Motion

certifikat zaruky
Svetelný lúč emitovaný zariadením SHR in Motion preniká epidermou do dermis a je selektívne absorbovaný melanínom - pigmentom nachádzajúcim sa v chĺpkoch. Veľké množstvo absorbovanej energie spôsobuje rýchle zvýšenie teploty chĺpku, čo vedie k poškodeniu vlasovej cibuľky. Pokožka okolo chĺpkov je vďaka neporovnateľne nižšiemu obsahu melanínu úplne v bezpečí. Liečba nespôsobuje podráždenie, ako je tomu napríklad pri voskovaní alebo epilácii laserom a hlavne nspôsobuje žiadnú bolesť.

TRVALÁ EPILÁCIA - SHR IN MOTION

V reťazci DepilConcept sa trvalé odstraňovanie chĺpkov vykonáva pomocou najnovšej  technológie, konkrétne DepilConcept Super Hair Removal (SHR) so systémom In Motion.
Je to technológia rýchlej, efektívnej a pohodlnej metódy permanentnej redukcie chĺpkov. V porovnaní s Laser Diode ide o bezbolestnú metódu epilácie.

Naši odborníci vám odporučia najvhodnejší liečebný postup pri zohľadnení všetkých rozhodujúcich faktorov pre fototyp vašej pokožky.

ZÍSKAJTE SVOJ VOUCHER NA PRVÚ EPILÁCIU

Čo je to epilácia SHR (Super Hair Removal) in Motion?

Technológia SHR využíva najnovšie riešenia v oblasti fotoepilácie. Fotoepilácia SHR In Motion je účinná z dôvodu postupného zahrievania vlasového folikulu pomocou viacerých prekrývajúcich sa polychromatických svetelných impulzov. Procedúra je charakterizovaná spôsobom, akým sa vykonáva, tj. IN MOTION - čo znamená „v pohybe“. Každý impulz má jedinečne nízku energiu, v dôsledku čoho sa pokožka zahrieva iba dovtedy, kým jej nie je dodaná dostatočná celková energia potrebná na poškodenie vlasového folikulu.

Technológia DepilConcept SHR In Motion obsahuje sofistikovaný chladiaci systém, ktorý chráni pokožku počas liečby, zatiaľ čo emitované svetlo zaisťuje veľmi efektívne výsledky prostredníctvom tepelnej deštrukcie vlasových štruktúr.

Aj keď nie je možné okamžite odhadnúť presný počet sedení na úplné odstránenie ochlpenia, kvôli premenným, ako je oblasť tela, hormonálne zmeny, množstvo, farba a hustota chĺpkov, ktoré máme. Spravidla je potrebných v priemere 7 až 10 sedení. Prekvapivé výsledky sú však dosahované už od prvého dňa.

Pre koho je DepilConcept epilácia určená?

Pre všetkých ľudí, ktorí už majú dosť neustáleho odstraňovania chĺpkov a pre tých, ktorí zle reagujú na tradičné metódy depilácie (podráždenie, folikulitída, zarastanie chĺpkov). Vďaka technológií SHR In Motion  môžeme zničiť aj tmavé aj svetlé chĺpky! Jedná sa o prielom v technológii metód trvalého odstraňovania chĺpkov. Metódu je možné použiť na všetky zóny tela. Najčastejšie epilujeme:
 • fúzky,
 • tvár,
 • podpazušie,
 • ramená,
 • nohy,
 • slabiny / spodná časť bikín
Našu metódu čoraz častejšie využívajú aj muži, ktorí sa chcú zbaviť nepekných chĺpkov na chrbte, hrudi, či bruchu a ženy, ktoré majú kvôli hormonálnym faktorom problém s nadmerným ochlpením na tvári, alebo sa proste chcú cítiť dobre vo svojej vlastnej koži. Žiadna časť tela nie je pre nás a naše liečebné postupy problémom.

Ako jediná značka na trhu vám poskytujeme písomný Certifikát záruky na naše procedúry, ktorý vám dáva garanciu dosiahnutia požadovaných výsledkov bez výnimky. 

ZISKAJTE SVOJ VOUCHER NA PRVÚ EPILÁCIU

Ako funguje epilácia v klinikách DepilConcept?

Melanín v chĺpkoch (prírodná látka nachádzajúca sa v tele, ktorá určuje pigment pokožky a vlasov)  je chromofor, tj. Látka schopná absorbovať svetlo. Lúče emitované hlavicou náších prístrojov sa premieňajú na tepelnú energiu vo vnútri chĺpkov. Výsledkom je výrazné prehriatie vlasovej folikuly, čo následne vedie k trvalému poškodeniu vlasovej cibuľky.

Naše prístroje sú navrhnuté tak, aby minimalizovali energetické straty a neprehrievali tkanivá obklopujúce vlasový folikul. Lúč žiarenia sa zameriava na melanín obsiahnutý v chĺpkoch. Pokožka okolo chĺpkov je vďaka neporovnateľne nižšiemu obsahu melanínu úplne bezpečná. Liečba nespôsobuje podráždenie a hlavne bolesť, ako je tomu napríklad po voskovaní alebo Laserovom odstránení chĺpkov. To nám umožňuje zabezpečiť účinnosť a efektívnosť liečby. 

Ako často sa vykonáva epilácia?

Program ošetrenia sa určuje individuálne v závislosti od farby pleti, chĺpkov a individuálnej reakcie na ošetrenie. Aj keď nie je možné okamžite odhadnúť presný počet sedení na úplné odstránenie ochlpenia, kvôli premenným, ako je oblasť tela, hormonálne zmeny, množstvo, farba a hustota chĺpkov, ktoré máme. Spravidla je potrebných v priemere 7 až 10 pri SHR in Motion metóde , opakovaných každé 3 - 4 týždne (kvôli rôznym fázam rastu jednotlivých chĺpkov). Prekvapivé výsledky sú však dosahované už od prvého dňa. 

Indikácie pre ošetrenie chĺpkov technológiou SHR in Motion 

Okrem zjavnej túžby zbaviť sa chĺpkov existuje však aj niekoľko lekárskych a estetických dôvodov a indikácii, ktoré konkrétne oprávňujú osobu podrobiť sa tomuto zákroku. Tie sú:
 • slabá účinnosť iných ošetrení (veľmi rýchly opätovný rast vlasov), niektoré ženy/muži majú problém s epiláciou, pretože potrebujú jedno alebo viac ošetrení týždenne klasickým spôsobom depilácie. To sú ľudia, ktorí sa nedokážu vyrovnať s pravidelnou epiláciou tela kvôli veľmi rýchlemu opätovnému rastu nežiaducich chĺpkov. V extrémnych prípadoch možno musíte oholiť ochlpenie dvakrát denne, aby bolo vaše telo hladké!
 • nadmerná citlivosť pokožky na bolesť - klienti, ktorí hľadajú trvalé metódy odstraňovania chĺpkov, ale nie sú schopní znášať bolesť spojenú s voskovaním alebo elektrickým depilátorom,
 • tendencia k praskaniu krvných cievok - spojená s voskovaním alebo používaním depilátora,
 • precitlivenosť na chemické depilačné látky - krémy na odstraňovanie chĺpkov. Niekto netoleruje tento typ prípravkov, iný má na neho alergiu, sú aj ľudia(väčšina), pre ktorých takáto depilácia neprináša žiadne účinky,
 • ochlpenie zarastajúce do pokožky po odstránení chĺpkov klasickými metódami - ide o individuálny problém, ktorý vo väčšej či menšej miere postihuje prakticky všetky ženy/mužov bez ohľadu na spôsob depilácie,
 • neschopnosť eliminovať „čierne bodky“ po holení, napríklad na pokožke podpazušia - problém, ktorý sa často vyskytuje u ľudí používajúcich holiace strojčeky. Podpazušie, aj hneď po holení, vyzerá, akoby vlasy znova dorástli - súvisí to s prejavom hrubých cibuliek spod povrchu kože. Odstráňovanie vlasových cibuliek poskytuje dobré výsledky, ale ak vás navyše sprevádza problém so zarastaním vlasov, jedinou účinnou metódou je trvalá redukcia chĺpkov,
 • pupienky v oblasti bikín - tj. zápal vlasových folikulov, ktorý je v týchto oblastiach obzvlášť častý - odstránenie chĺpkov pomocou technológie SHR In Motion je spôsob boja proti folikulitíde nielen v oblasti bikín,
 • nadmerné ochlpenie v dôsledku hormonálnych porúch - napr. ochlpenie na tvári u žien, spodná časť brucha, t.j. ochlpenie, ktoré by sa teoreticky u žien nemalo vyskytovať,
 • nadmerné ochlpenie chrbta, brucha alebo hrudníka a krku u mužov - v dôsledku psychologických faktorov môže byť boj s nežiaducim ochlpením náročný - pravidelné voskovanie je bolestivé a trápne a holenie žiletkou stačí na krátky čas a vedie k bezmocnému pohľadu na opätovný rast chĺpkov,
 • tmavé fúzy a jednotlivé chĺpky na brade u žien - ich pravidelné odstraňovanie môže byť problémom každý deň.
Odstraňovanie chĺpkov pomocou technológie SHR In Motion je dokonalým riešením pre ženy, ktoré trpia hirzutizmom. Iba niekoľko ošetrení môže znížiť ochlpenie na tvári alebo na hrudníku a výrazne tak zlepšiť kvalitu života človeka, ktorý zápasí s týmto problémom.

Výhody technológie SHR in Motion :

Fotoepilačná kúra eliminuje všetky problémy, ktoré obvykle sprevádzajú iné metódy odstraňovania chĺpkov. Výhody:
 • bezbolestná (výhoda oproti Laser Diode),
 • nespôsobuje podráždenie,
 • trvalo redukuje ochlpenie,
 • umožňuje zbaviť sa problémov s folikulitídou, zarastaním chĺpkov a nevzhľadnými čiernymi bodkami pod pažami,
 • môže sa vykonávať u ľudí s citlivou pokožkou a kapilárami,
 • ponúka širokú škálu možností pre ľudí s rôznymi odtieňmi pleti a rôznymi farbami chĺpkov,
 • je rýchla a pohodlná,
 • u nás je jednoznačne cenovo dostupná pre všetkých, v porovnaní s inými poskytovateľmi trvalej redukcie chĺpkov.
Ošetrenia sú minimálne invazívne, takže ich môžeme vykonávať bez problémov aj počas prestávok medzi každodennými povinnosťami. Nedostatok podráždenia nespôsobuje problémy spojené s potrebou rekonvalescencie - k svojim každodenným činnostiam sa môžete vrátiť do niekoľkých minút po liečbe. 

Účinky liečby technológiou SHR in Motion  pri odstraňovaní chĺpkov

Účinky ošetrení nastupujú postupne a u väčšiny klientov sú viditeľné už po prvom ošetrení. Po asi 10-14 dňoch poškodené chĺpky vypadnú. Po prvom ošetrení sa môžete zbaviť asi 30 - 40% chĺpkov. Ďalším efektom je spomalenie rastu chĺpkov, čo znižuje potrebu častého holenia.

Po celej sérii ošetrení odporúčame vykonať udržiavacie ošetrenie aspoň raz za 6 až 12 mesiacov pre zachovanie získaných výsledkov.

Udržiavacie kúry sa vykonávajú individuálne v závislosti od regeneračných schopností tela človeka. 

Kontraindikácie liečby epiláciou SHR in Motion  

Ošetrenia vykonávané pomocou technológie SHR In Motion sú veľmi bezpečné a neprinášajú vysoké riziko podráždenia. Kvôli ich bezpečnosti špecifikujeme kontraindikácie pre každú osobu, ktoré je možné rozdeliť na absolútne - úplný zákaz liečby a relatívne - zákrok je možné vykonať za určitých podmienok.

Úplné kontraindikácie (ošetrenie nemožno vykonať):

 • rakovina kože a iných orgánov
 • veľké, rýchlo rastúce pigmentované lézie (nepravidelne tvarované alebo sfarbené materské znamienka môžu byť melanómy)
 • choroby spojivového tkaniva (sklerodermia, systémový lupus erythematosus, Sjögrenov syndróm, zmiešané ochorenie spojivového tkaniva a reumatoidná artritída)
 • tendencia k tvorbe hypertrofických jaziev (silne vyvýšených nad povrchom kože)
 • epilepsia (epilepsia)
 • porfýria (skupina chorôb zahŕňajúcich poruchy syntézy hému - veľmi dôležitý prvok krvi)
 • fotodermatózy - choroby spôsobené slnečným žiarením, ktoré okrem iného zahŕňajú: ľahkú vyrážku, ľahkú žihľavku, ľahký ekzém, lupus erythematosus, Darierovu chorobu
 • precitlivenosť na slnečné žiarenie
 • tehotenstvo
 • aktívny opar
 • poškodenie kože a ekzém v mieste liečby
 • kovové protézy a implantáty v mieste ošetrenia
 • kardiostimulátor

Relatívne kontraindikácie (ošetrenie je možné vykonať za určitých podmienok):

 • rodinná anamnéza melanómu
 • sklon k tvorbe hemangiómov a / alebo kŕčových žíl
 • cukrovka
 • albinizmus
 • psoriáza
 • užívanie liekov na riedenie krvi
 • užívanie hormonálnych liekov (perorálna antikoncepcia a hormóny)
 • dojčenie
 • aktívne infekcie
 • vek do 18 rokov - vo veku 13-16 rokov je zákrok možný s písomným súhlasom rodiča alebo zákonného zástupcu
 • svieže alebo intenzívne opálenie
 • invazívne kozmetické procedúry, napríklad chemický peeling, mikrodermobáza
 • depilácia voskom vykonaná v mieste ošetrenia
 • fotosenzibilizujúce látky 
 • nereálne očakávania

Starostlivosť o pokožku pred a po epilácii technológiou SHR in Motion

Pred epiláciou technológiou SHR in Motion

Vhodná starostlivosť o pokožku je veľmi dôležitá v súvislosti so zvyšovaním účinnosti liečby. Dodržiavaním odporúčaní sa vyhýbame riziku možného podráždenia a výrazne zvyšujeme účinky epilácie. Pred kúrou na odstránenie chĺpkov by ste mali:
 • 2 týždne pred procedúrou sa neopaľujte
 • v priemere 2 týždne pred zákrokom by ste mali prestať užívať fotosenzibilizujúce látky
 • 1-3 týždne pred zákrokom by ste sa mali vzdať akýchkoľvek invazívnych kozmetických ošetrení, napr. Mikrodermabáza, chemický peeling, výplne, botox atď.
 • 4 týždne pred depiláciou by ste mali prestať odstraňovať chĺpky a ich cibuľky (depilácia voskom)
 • 24-48 hodín pred zákrokom nepoužívajte zosvetľovacie krémy ani parfumovanú kozmetiku a neplávajte vo vysoko chlórovanej vode (bazén),
 • 2 dni pred ošetrením nepoužívajte pílingy a agresívnu kozmetiku, pokožka v deň ošetrenia by sa nemala ničím mazať, oblečenie by malo byť voľné a pohodlné a klient by mal vypiť viac tekutín ako obvykle.

Po epilačnej liečbe technológiou SHR in Motion

 • ako v prípade starostlivosti pred ošetrením: rezignácia na opaľovanie, látky senzibilizujúce na svetlo a invazívne kozmetické ošetrenia - ak sa klient rozhodne podstúpiť celú sériu ošetrení - vzhľadom na časové intervaly platia odporúčania počas celého obdobia liečby,
 • pár dní po ošetrení sa vyhnite akejkoľvek dráždivej kozmetike, ako sú krémy proti celulitíde alebo kozmetika s AHA alebo BHA kyselinami - to všetko sa samozrejme týka iba oblasti podrobenej ošetreniu, nič vám nebráni v tom, aby ste si po fotorejuvenácii/fotoomladení na tvár naniesli krém
 • Regeneračný gél DepilConcept sa má nanášať na ošetrované miesta každý deň;
 • mali by ste každý deň používať hydratačný ochranný krém s filtrom DepilConcept na miesta, ktoré sú ošetrené SHR, najmä na tvár (dokonca každé 2-3 hodiny!).
ZÍSKAJTE SVOJ VOUCHER NA PRVÚ EPILÁCIU