depilconcept.sk

Redukcia krvných cievok a pigmentových škvŕn

certifikat zaruky
Svetlo emitované zariadením IPL je absorbované hemoglobínom, látkou v krvi. Rovnako ako v prípade fotoepilácie, aj toto farbivo je zničené v dôsledku požitia obrovskej dávky energie, ktorá poškodzuje okolité tkanivá - steny krvných cievok. Po asi tucte dní sú poškodené tkanivá metabolizované telom a cievka postupne bledne.

REDUKCIA KRVNÝCH CIEVOK A ODSTRAŇOVANIE PIGMENTOVÝCH ŠKVŔN

Redukcia krvných cievok a zmena ich farby spočíva v tepelnom uzatvorení rozšírených krvných cievok a zmena sfarbenia pokožky pomocou svetla IPL.

Pre koho je vhodná redukcia cievok?

Pre všetkých ľudí, ktorí majú problémy s rozšírenými kapilárami. Liečba umožňuje:
  • uzavrieť jednotlivé cievky, tzv. pavúčie žilky,
  • znížiť problém rozšírených a rozbitých kapilár,
  • znížiť erytém u ľudí s precitlivenou pokožkou,
  • zmierniť nepríjemné príznaky spojené s rúžovkou (začervenanou pokožkou).
Liečba sa môže vykonávať u žien aj u mužov na všetkých častiach tela.

ZISKAJTE SVOJ VOUCHER NA 50%  ZĽAVU

Ako funguje redukcia cievok ?

Svetlo emitované zariadením IPL je absorbované hemoglobínom, látkou v krvi. Rovnako ako v prípade fotoepilácie, aj toto farbivo je zničené v dôsledku absorpcie obrovskej dávky energie, ktorá poškodzuje okolité tkanivá - steny krvných cievok. Po asi tucte dní sú poškodené tkanivá metabolizované telom a cievka postupne bledne.

Ako sa tvorí sfarbenie pokožky- pigmentácia?

Pigment - melanín - je zodpovedný za farbu pleti. Melanín produkujú pigmentové bunky nachádzajúce sa v najhlbších vrstvách epidermy - melanocytoch. Čím viac melanínu, tým tmavšia pokožka. Proces výroby a distribúcie farbiva v pokožke prebieha neustále. Pod vplyvom rôznych faktorov môže dôjsť k narušeniu práce melanocytov. Farbiva môže byť na jednom mieste príliš veľa alebo sa vyrobené farbivo môže nerovnomerne rozložiť v pokožke. Takto sa formuje zafarbenie pokožky – pigmentácia.

Príčin porúch pigmentácie je veľa. Patria sem nadmerné vystavenie pokožky slnečnému žiareniu, starnutie pokožky, hormonálna nerovnováha, niektoré choroby a lieky, infekcie, zápaly kože, použitie fotocitlivých látok a ďalšie.

Ako sa zbaviť sfarbenia pokožky (Pigmentových škvŕn)?

Aby sa eliminovalo zafarbenie, je potrebné zbaviť sa prebytočného pigmentu nahromadeného v pokožke. V takom prípade odporúčame IPL fototerapiu, ktorá presne ovplyvňuje melanín nachádzajúci sa v pigmentovanej lézii. Energia generovaná vlnou emitovanou zariadením spôsobuje rýchle zvýšenie teploty v rámci zmeny farby a spôsobuje zničenie nahromadeného melanínu. Rovnako ako v prípade fototerapie krvných cievok, aj tu telo postupne odstraňuje zvyšky poškodeného farbiva a pokožka získava jednotnú farbu.

ZISKAJTE SVOJ VOUCHER NA 50%  ZĽAVU

Ako často?

V závislosti od postupu zmien by sa malo vykonať približne 10 ošetrení. Všetky postupy sa vyberajú vždy individuálne. Jedno ošetrenie opakujeme v 2-týždňových intervaloch.

Výhody?

Postupy uzatvárania krvných cievok a zmeny zafarbenia pokožky sú:
  • bezbolestné,
  • poskytujú viditeľné výsledky v krátkom čase,
  • môžu sa vykonávať na všetkých typoch pleti,
  • nespôsobujú ďalšie podráždenie alebo začervenanie,
  • nie je to nákladné v porovnaní s inými metódami vykazujúcimi podobnú účinnosť.
Ošetrenia sú minimálne invazívne, takže ich môžeme vykonávať bez problémov aj počas prestávok medzi každodennými povinnosťami. Absencia podráždenia znamená žiadne problémy spojené s potrebou rekonvalescencie - k svojim každodenným činnostiam sa môžete vrátiť do niekoľkých minút po liečbe.

Účinky liečby ?

Po sérii ošetrení sú krvné cievky a nežiadúce sfarbenia pokožky výrazne znížené alebo dokonca úplne eliminované. Pokožka sa stáva hodvábne jemnou, celý systém mikrocirkulácie pracuje oveľa efektívnejšie a farba pokožky je jednotná. Koža sa stáva odolnejšou voči vonkajším faktorom (napr. Počasiu). Problémy s dočasným začervenaním, ktoré zvyčajne vzniká v dôsledku iných vonkajších faktorov (emócie, vietor, mráz, korenené jedlo, alkohol), strácajú svoj význam.

ZISKAJTE SVOJ VOUCHER NA 50%  ZĽAVU